В Україні очікується рекордний урожай кукурудзи

184
Урожай кукурудзи Агроном

Урожай кукурудзи в поточному році може досягти 30 млн тонн, ставши найвищим в історії України. Про це повідомляє прес-служба Асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” (УКАБ).

Високий температурний режим та дефіцит опадів у квітні-червні цього року призвели до зниження врожайності ранніх зернових та зернобобових культур на 10%. За попередніми даними в поточному сезоні було зібрано біля 34 млн т ранніх зернових та зернобобових, тоді як минулого сезону було зібрано 37 млн т.

Проте достатня кількість опадів у липні та серпні поточного сезону створили сприятливі передумови для формування врожайності кукурудзи в Україні.  З огляду на перші результати збору цієї культури та коментарі агровиробників, є всі підстави вважати, що кукурудзи в Україні цьогоріч буде зібрано порядку 30 млн т. «Прогнозований високий валовий збір кукурудзи перекриє низькі показники збору культур ранньої групи та в кінцевому рахунку українськими аграріями у поточному сезоні за нашими прогнозами буде зібрано близько 64 млн т зернових та зернобобових. А це, з огляду на високі ціни на світовому ринку, може дозволити вітчизняним агровиробникам досягнути високих фінансових показників», – повідомив Петро Лахай, аналітик аграрних ринків Асоціації УКАБ.

За матеріалами УКАБ